ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 717890
 بازدید امروز : 86
 کل بازدید : 2866015
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.1406
اخبار > «كاتاليزور MSBGO با پايه گرافن اكسايد مغناطيسي اسيدي شده به صورت كووالانت با 5-سولفوبنزوئيك اسيد» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «كاتاليزور MSBGO با پايه گرافن اكسايد مغناطيسي اسيدي شده به صورت كووالانت با 5-سولفوبنزوئيك اسيد» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «كاتاليزور MSBGO با پايه گرافن اكسايد مغناطيسي اسيدي شده به صورت كووالانت با 5-سولفوبنزوئيك اسيد» توسط محققین دانشکده شیمی دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: «كاتاليزور MSBGO با پايه گرافن اكسايد مغناطيسي اسيدي شده به صورت كووالانت با 5-سولفوبنزوئيك اسيد»  توسط آقایان دکتر علی عموزاده عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه سمنان، محمد محمدی پور دانشجوی دکتری این دانشکده و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره 90831 به ثبت رسید.

دکتر عموزاده در توضیح این اختراع گفت: هدف از انجام اين اختراع ارائه كاتاليزوري اسيدي و بسيار مؤثر براي انجام واكنش هاي شيميايي است كه هم قابليت هاي مناسب گرافن اكسايد حفظ شود، هم اسيدي قوي به صورت تثبيت شده با پيوند كووالانسي بر روي فاز ساكن داشته باشيم و همچنین به دلیل مغناطيسي بودن جداسازي بسيار سريع و آساني پس از پايان واكنش فراهم باشد. در اين فرآيند گروه عاملي 5-سولفوبنزوئیك اسيد به صورت پيوند كووالانس كربن-كربن به سطح گرافن اكسايد متصل شده كه باعث كاهش ليچينگ گروه عاملي شده، در نتيجه قابليت بازيافت كاتاليزور بالا مي رود.

وي افزود: علاوه بر ارزاني و بازيافت آسان اين كاتاليزور، كاربردهاي صنعتي اين اختراع شامل استفاده به عنوان كاتاليزور اسيدي در سنتز بسياري از تركيبات طبيعي و دارويي مي باشد.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥ ساعت :٠٨:١٧     تعداد نمایش:590    کد خبر:٧٣٤


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved