ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 717889
 بازدید امروز : 85
 کل بازدید : 2866014
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.1094
اخبار > «تهیه نانوذرات Zn1-xCuxO به روش تابش دهی امواج مایکروویو» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «تهیه نانوذرات Zn1-xCuxO به روش تابش دهی امواج مایکروویو» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «تهیه نانوذرات Zn1-xCuxO به روش تابش­دهی امواج مایکروویو» توسط محققین دانشکده فیزیک دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: «تهیه نانوذرات Zn1-xCuxO به روش تابش­دهی امواج مایکروویو» توسط آقای دکتر حمیدرضا قلی­پور دیزجی عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه سمنان، نسیم فضلعلی از دانشجویان این رشته و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 89024 به ثبت رسید.

دکتر قلی­پور در توضیح این اختراع گفت: نانوذارت اکسید روی تاکنون با روش های متعددی تولید شده اند، اما با توجه به مشکلاتی مانند گران بودن، طولانی بودن زمان سنتز و همچنین سازگار نبودن با محیط زیست، در این جا از روش مایکروویو برای تولید این نانوذرات استفاده شده است.

وی در ادامه گفت: به هنگام پرتودهی مایکروویو، انرژی امواج از راه دور به ظرف واکنش وارد می­شود و واکنشگرها مستقیماً آن را دریافت می­کنند، این موضوع سبب می­شود که دما در تمام نقاط نمونه به طور یکنواخت افزایش یابد و در نتیجه محصولات جانبی کمتری تولید شوند.  

وی افزود: اکسیدروی نیمرسانایی با شکاف باند و انرژی تحریک زیادی می باشد که نشری نزدیک فرا بنفش دارد که از مواد پیزوالکتریک به شمار می رود و در حسگرها و کاهنده­ها بسیار کاربرد دارد. اکسید روی زیست سازگار و ایمن می­باشد و می­تواند در کاربردهای پزشکی به راحتی و بدون روکش به کار رود. با این خصوصیات ویژه، اکسید روی می­تواند زمینه­های تحقیقاتی گوناگون را در آینده ایجاد می­کند.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥ ساعت :٠٨:٣٠     تعداد نمایش:600    کد خبر:٧٣٥


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved