ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 717894
 بازدید امروز : 90
 کل بازدید : 2866019
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.1094
اخبار > «پليمر تركيبي حافظه‌دار ترموپلاستيك» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «پليمر تركيبي حافظه‌دار ترموپلاستيك» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «پليمر تركيبي حافظه‌دار ترموپلاستيك» توسط محققین دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: «پليمر تركيبي حافظه‌دار ترموپلاستيك» توسط آقایان دکتر عبدالحسين فريدون عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان، دکتر مرتضی قربان­زاده آهنگری عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران، خانم فرزانه معماريان از دانشجویان دکتری این رشته و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 89259 به ثبت رسید.

وی در توضیح این اختراع گفت: مواد حافظه‌دار موادی هستند كه اين توانايي را دارند كه اگر آن‌ها را تا بالاي دماي ويژه‌اي گرم كنيم، قادر به بازيابي شكل اوليه‌ي خود خواهند بود. از اين‌رو توليد پليمرهاي حافظه‌دار مي‌تواند از منظرهاي مختلف حائز اهميت باشد.

با توجه به نياز روزافزون صنايع مختلف به پليمرها و به‌خصوص پليمرهاي هوشمند، از استحكام پايين اين مواد به‌عنوان يكي از نقاط ضعف اين مواد ياد كرد و گفت: اين طرح با هدف رسيدن به ساختار بهينه‌اي از پليمرهاي حافظه‌دار داراي مقاومت مكانيكي بالا در برابر بارهاي ضربه‌اي انجام شده است. از اين‌رو از تركيب دو پليمر پلي يورتان ترموپلاستيك و اكريلونيتريل بوتادين استايرن استفاده شده است.

وي يكي از كاربردهاي مهم اين كامپوزيت را در صنايع خودروسازي عنوان كرد و گفت: اين طرح با توجه به اينكه بيشتر بر بهبود خواص ضربه‌اي و مكانيكي يك پليمر تركيبي حافظه‌دار تأكيد دارد، مي‌تواند كاربرد اين پليمرها را در صنايع مختلف افزايش دهد.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ ساعت :٠٩:٣٣     تعداد نمایش:597    کد خبر:٧٤٠


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved