ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 973239
 بازدید امروز : 1655
 کل بازدید : 3695386
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.1875
اخبار > ثبت اختراع فتوکاتالیست پایه آلی- فلزی با کاربرد تخریب آلاینده ها توسط پژوهشگران پردیس علوم و فناورهای نوین دانشگاه سمنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     ثبت اختراع فتوکاتالیست پایه آلی- فلزی با کاربرد تخریب آلاینده ها توسط پژوهشگران پردیس علوم و فناورهای نوین دانشگاه سمنان

اختراع با عنوان "سنتز اولتراسونیک فوتوکاتالیست بر پایه چارچوب آلی- فلزی آهن- بنزن تری کربوکسیلیک" توسط محققین پردیس علوم و فناوری­های نوین دانشگاه سمنان خانم ­ها دکتر نرجس کرامتی، مهری­ السادات حسین زاده و آقای دکتر محسن مهدی­ پور قاضی با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ثبت گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان، خانم دکتر کرامتی عضو هیئت علمی پردیس و فناوری­ های نوین دانشگاه سمنان در تشریح این اختراع عنوان کرد، در این پژوهش ذرات Fe-BTC سنتز شده به روش سونوشیمی، با اندازه کوچک­تر و  با یکنواختی بیشتر و همچنین مساحت سطحی بالاتر نسبت به نمونه­ های سنتز شده با سایر روش­های متداول حاصل گردیده و برای اولین بار به عنوان فتوکاتالیست مورد بررسی قرار گرفت. این ویژگی ها در کاربرد این ذرات به عنوان فتوکاتالیست جهت تخریب آلاینده­ ها حائز اهمیت بسزایی است.

همچنین وی افزود، از این محصول می­ توان برای تصفیه پساب­ های صنعتی و تبدیل آنها به مواد کم خطرتر مانند دی اکسید کربن و آب با فرآیند فوتوکاتالیستی استفاده نمود.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨ ساعت :١٣:١٢     تعداد نمایش:200    کد خبر:٩٦٧


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved