ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 950351
 بازدید امروز : 1035
 کل بازدید : 3626859
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.1250
اخبار > «دستگاه دینامومتر با استفاده از تکنیک مکانیکی کششی با قابلیت اندازه گیری مقدار نیروی گروهی افراد» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «دستگاه دینامومتر با استفاده از تکنیک مکانیکی کششی با قابلیت اندازه گیری مقدار نیروی گروهی افراد» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «دستگاه دینامومتر با استفاده از تکنیک مکانیکی کششی با قابلیت اندازه گیری مقدار نیروی گروهی افراد» توسط محققین دانشکده علوم انسانی و دانشکده مهندسی مکانیک و با همکاری دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع توسط آقایان دکتر بهروز گل محمدی و دکتر محسن ابراهیمی اعضای هیأت علمی دانشکده علوم انسانی، دکتر محمدعلی حاجی موسی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک، حسین پور حبیبی و دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 98764 به ثبت رسید.

دکتر بهروز گل محمدی در تشریح این اختراع گفت: دینامومتر ابزاری است که برای اندازه گیری مقدار نیرو به کار برده می شود؛ در حال حاضر ابزاری که بتواند مقدار نیروی بیش از یک نفر را اندازه گیری نماید وجود ندارد، بنابراین در این پژوهش دستگاهی طراحی و ساخته شد که قابلیت اعمال نیروی یک تیم یا گروه در آن طراحی شده است.

وی در ادامه گفت: این ابزار از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است و امکان ثبت مقدار نیروی 2 تا 10 نفر را به صورت همزمان دارد.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ ساعت :٠٧:٤٨     تعداد نمایش:53    کد خبر:٩٨١


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved